Try it out
CV Koers juni 2011
Oswald Chambers was vol passie voor God. Daar plukken wij tot op vandaag de vruchten van.

Gooi je leven niet weg.

Je kunt boeken over kerkelijke ruzies met rode oortjes lezen, maar het is meer opbouwend om biografieën te lezen over gelovigen die veel betekenden in het koninkrijk van God. Zo’n gelovige was de Schot Oswald Chamber (1874-1817), wiens levensmotto ‘My utmost for His Highest’ was, tevens de titel van zijn bekendste werk: Geheel voor Hem.
Chambers was begaafd en veelzijdig: kunstenaar, dichter, filosoof, maar vooral bijbelleraar en prediker.
Wat is zo opbouwend aan deze grondige biografie? Op You Tube keek ik onlangs naar een ontroerend deel van een toespraak van John Piper: ‘Don’t waste your life’ (verspil je leven niet). Daarin zet hij een leven dat alleen draait om mensgericht genoegen scherp tegenover de mens wiens “hart in brand staat voor de Here”. Zo’n hart had Chambers.

Keswick
Zonder twijvel zullen bij enig theologisch speurwerk onvolkomenheden in de preken en gedichten van Chambers te vinden zijn. Tot op zekere hoogte werd hij beïnvloed door Keswick-beweging, die onder meer door J. I. Packer kritisch besproken werd. Tegelijk constateert Packer dat ook Keswick velen tot zegen is geweest. Voor God is kennelijk het belangrijkst dat mensen zich met hun hele hebben en houden aan Hem overgeven.
En dat deed Chambers. Zijn levensverhaal straat dat uit. Opmerkelijk is zijn aanvankelijke worsteling met “de zondelast in zijn hart”.
Had de jonge Oswald dan zulke verschrikkelijke dingen gedaan? Welnee, maar hij had geen oppervlakkig zondebesef.
Bovendien keek hij kritisch naar zijn motieven. Hij wist dat goede werken wat dat betreft gevaarlijk kunnen zijn dan slechte. De last werd door de Geest van hem afgeschud toen Chambers 27 jaar was.

Geestelijke steun
Chambers bracht tijdens zijn werk aan het Bible Training College bij Londen velen tot Christus. Hij reisde naar Amerika en Japan en gaf tijdens de eerste Wereldoorlog geestelijke steun aan in Egypte gelegerde Britse militairen.
Daar stierf hij aan een door hard werken verwaarloosde zieke appendix. Chambers werd met militaire eer begraven. In de jaren die volgde, bracht zijn vrouw Biddy veel preken en toespraken in boekvorm uit.
Waarom werd Chambers nog in de bloei van zijn vruchtbare leven weggenomen? Chambers zelf zou erop gewezen hebben dat het ook bij ingrijpende vragen om Godsvertrouwen gaat.

Aad Kamsteeg
Zoeken!
Uw klantgegevens
Welkom
U bent nog niet aangemeld:
Inloggen
Uw winkelwagentje
Leeg
Aanmelden voor de nieuwsbrief
 
 
Uitgeverij Novapres b.v. Krimweg 74 7351 AW Hoenderloo Postbus 18 7350 AA Hoenderloo
Tel:+31(0)55-5422584 Fax:+31(0)55-5425629